O čokoláde . . .

Maškrtíte dnes dobroty od výmyslu sveta? Iste si robíte obavy o svoje zdravie. Netrápte sa, pretože pre milovníkov čokolády, a najmä tej belgickej, máme dobrú správu.  Prišli s ňou  prednedávnom britskí experti. Táto delikatesa má nielen pozitívny účinok na náladu, ale aj na srdce.

Podľa belgickej tlače sa jeden z prominentných britských lekárov rozhodol predpisovať čokoládu svojim pacientom trpiacim kardiovaskulárnymi problémami. Dobrá na srdce je pritom podľa neho čistá tmavá čokoláda, pretože uvoľňuje cievy, čím zabraňuje vytváraniu krvných zrazenín a predchádza srdcovému infarktu.

Čokoláda na predpis
Na potvrdenie tejto teórie profesor Roger Corder z londýnskej nemocnice Bart požiadal o povolenie predpísať asi 40 pacientom trpiacim problémami so srdcom konzumáciu štyroch malých čokolád denne.

Takáto liečba však môže byť pre Britov trocha problematická, pretože čokoláda odporúčaná profesorom Corderom musí obsahovať najmenej 85 percent kakaa. Sladkosti predávané vo Veľkej Británii pod názvom čokoláda však majú obsah kakaa oveľa nižší.

Zdravá belgická čokoláda
Ak sa potvrdia predpoklady britského experta, má belgická čokoláda veľkú perspektívu do budúcnosti. Ako totiž hrdo pripomínajú belgické noviny, slávne belgické pralinky a belgická čokoláda obsahujú kakaa minimálne 85 percent.

Nakupujte s prehľadom
Z toho vyplýva, že investovať do kvality sa oplatí, veď to robíme nielen pre náš maškrtný jazýček, ale aj pre zdravie. Pri najbližšom nákupe v obchode si teda dobre prezrite zloženie Vašej obľúbenej pochúťky.

Autor: Alfa