Hlavolamy

Preukážte svoju manuálnu zručnosť a logické myslenie pri riešení rôznych hlavolamov.
Hlavolamy sú vhodné na zábavu alebo aj ako súťaž pre jednotlivcov, prípadne skupiny.
V prípade súťaži budete mať k dispozícii hlavolamy s rôznou obtiažnosťou, ktoré musíte v určenom časovom limite poskladať. 
Naša obsluha bude merať čas, zapisovať body a robiť rozhodcu.

 

Hlavolam "Drevený  ježko" pozostáva z drevenej klietky, do ktorej je šikovne vložený malý drevený ježko s pichliačmi. Vašou úlohou je vyslobodiť ježka z klietky von, avšak samozrejme bez použitia násilia, či už voči klietke, alebo i voči samotnému ježkovi.
A kto už dostal ježka na slobodu, môže sa zasa trápiť s jeho vkladaním späť dnu.
V hlavolame "Krúžky"  je Vašou úlohou vybrať oba kolieska z doštičky. Na prvý pohľad triviálna úloha, no po chvíľke skúšania sa ukáže, že si to predsa len vyžaduje trochu rozmýšľania a tiež aj jemnej manuálnej presnosti. 
Hlavolam "Vreteno" ponúka jedinečnú kombináciu šnúrkového hlavolamu s jedným trojrozmerným prvkom - krúžkom. Úlohou je oddeliť krúžok od samotného vretena, samozrejme, bez roztrhnutia alebo rozviazania šnúrky.
Dieliky sa dajú skladať vedľa seba "na plochu" a vytvárate tak rôzne obrázky, alebo ich ukladáte na seba, čím vznikajú priestorové tvary.
Vašou úlohou je vybrať šnúrku von z hlavolamu a následne ju zase vložiť späť. Hlavolam "Malé schody" patrí medzi jednoduchšie hlavolamy, no i napriek tomu Vás určite poteší.

Hlavolam "Fľaša v klietke" Vám potrápi mozgové bunky. Aby ste sa dopracovali ku fľaštičke, musíte ju vhodným ťahom šnúrky vyslobodiť z drevenej klietky.

 atrakcia: hlavolamy
využiteľnosť: celoročne: leto - vonku, zima - v hale, telocvični
charakter podujatia: eventy, festivaly, Dni obce, Family days, párty, Deň detí
potreba el. energie: nie je potrebná
zdravotná nezávadnosť: zdravotne nezávadný
veková kategória: 3 - 100 rokov
súbežný počet osôb: po jednom, alebo podľa dohody
cenník: na vyžiadanie
kovac@kovacservis.sk